Dansk Golf Show afholder KIDS AID AUKTION

Dato: 1. februar 2012

KIDS AID AUKTION afholdes i forbindelse med Dansk Golf Show i MCH, lørdag den 25. februar 2012

GØR ET KUP OG STØT EN GOD SAG

Som noget helt nyt i 2012 afholder vi en auktion lørdag eftermiddag, hvor du får mulighed for at købe nogle unikke produkter og samtidigt støtte en god sag. Alle indtægter fra auktionen går ubeskåret til Kids Aid og deres arbejde med at støtte syge og svage børn i Danmark.

Køb en af Thomas Bjørns wedges

På auktionen kan du bl.a. byde på et par Ecco sko signeret af US Open vinder Graeme McDowell og en JCL Rangefinder med pinseeker. Derudover har Thomas Bjørn doneret et par af sine wedges, som også kommer under hammeren.

Auktionen afholdes i samarbejde med PGA of Denmark samt naturligvis alle de sponsorer, som godvilligt har doneret effekter til auktionen.

Auktionen afholdes lørdag eftermiddag kl. 14.00 på Putting Greenen.

Vind en golfrejse for 2 personer med Green2green

Alle der køber noget i auktionen deltager samtidigt i lodtrækningen om en rejse for 2 personer med Green2green til Marismas golf & Beach Club El Rompido på den spanske Costade la Luz. Værdi af rejsen er kr. 15.000,- og præmien gælder til vinteren 2012 eller 2013.

Det bliver en lodtrækning med rigtig store vinderchancer, så der er al mulig grund til at byde ind på nogle af nedenstående produkter.

Produkt Værdi Sponsor
2 x greenfee til Royal Golf inkl. overnatning på Hilton Copenhagen 4.000,- Royal Golf / Hilton / Kids Aid
2 x greenfee til Old Coursse på Himmerland Golf & Country Club inkl. overnatning  1.895,- Himmerland G & CC
2 af Thomas Bjørns wedges, Callaway 56 og 60 grader.   ELM Management/Thomas Bjørn
1 par Ecco sko, str. 42 - - Signeret af US Open vinder Graeme McDowell 1.699,- Ecco
1 par Puma sko, str. 40,5 - Signeret af Søren Kjeldsen 999,- Cobra Puma Golf
1 par Puma sko, str. 39 - Signeret af Søren Kjeldsen 999,- Cobra Puma Golf
JCL Range Finder - afstandsmåler  1.399,- SKLZ
1 stk PUMA bærebag - signeret af Søren Kjeldsen  1200,- Cobra Puma Golf
2 stk Puma Caps - signeret Søren Kjeldsen  2 x 200,- Cobra Puma Golf
1 stk Titleist Cap - Signeret af Ross Fisher   179,- Acushnet Golf
1 stk Footjoy handske - Signeret af Nick Watney   199,- Acushnet Golf
1 stk Titleist Cap - Signeret af Robert Karlsson  179,- Acushnet Golf
1 stk Titleist Cap - Signeret af Ben Curtis  179,- Acushnet Golf
1 stk Abacus Windbreaker - Signeret af Andreas Hartø   599,- Outdoor Sport
2 stk Abacus Polo, str. M og L - Signeret af landsholdsspillerne   2 x 399,- Outdoor Sport
2 stk Abacus/DGU langærmet T-shirt, str M og L - Signeret af landsholdspillerne  2 x 399,- Outdoor Sport
Greenfee billetter til Herning Golfklub og Ikast Golfklub

Til toppenTil toppen

ALLE NYHEDER »